Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
veya
Sepetim
Ofis Çekmecesinde Bulunması Gereken Gereçler
29.07.2022

Ofis Çekmecesinde Bulunması Gereken Gereçler

     Ofiste çalışırken sık kullandığımız eşyaları masamızın üzerinde, daha az kullandığımız eşyaları işe ofis çekmecemizde bulundurmak bize zaman kazandırıyor. Ofis masamızın üzerinde yalnızca sık kullandığımız araç ve gereçlere yer veririz. Aksi durumda ofis masamız oldukça dağınık hale gelebilir ve bu durum bize zaman kaybettirir, motivasyonumuzun düşşmesine yol açar. Ofiste birçok işimizi teknolojik ürünlerle yapıyor olsak da zaman zaman kırtasiye ürünlerine ihtiya. duyabiliyoruz. Bu ürünler ofis çekmecemizde bulundurmak, bizi gereksiz emek ve zaman kaybından kurtarabilir.

Peki, Ofis çekmecesinde bulunması gereken kırtasiye ürünleri nelerdir?

Tükenmez Kalem

     Tarihi. 30 Ekim 1888 tarihinde Amerikalı denizci John Loud, derilerini işaretlemek için ucunda bilye bulunan mürekkepli kalemi icat etti ve ilk patentini aldı. Bu buluşu, 1935 yılında gazete editörü olan Macar Ladislao Biro ve kimyager kardeşi geliştirildi. İlk kez kullanılan kalemin ucuna mürekkep gelmesi biraz zaman alabilir. Tükenmez kalem kullanırken kâğıda fazla baskı yapmak gerekmez. Elleri serbest bırakarak akıcı ve rahat bir yazım sağlanabilir. Bu özelliği sayesinde grafik çizimler için de rahatlıkla kullanılabilir. Mumlu kağıt üzerinde kullanılan tükenmez kalemlerin ucu, mum sebebiyle tıkanabilir. Bu durumda pek çok kullanıcı kalemin bozulduğunu düşünse de nemli peçete ile uç silinerek ya da 10-15 saniye yağ içinde bekletilerek kalemin yeniden yazması sağlanabilir. Yağda beklettikten sonra uç kısımdaki yağ peçete ile temizlenmelidir.

Kurşun Kalem

     Kurşun kalem, aslında içerisinde hiç kurşun olmayan, ortasında grafit karbonu olan ve dışı tahta ile kaplanmış ince ve uzun bir kalem çeşididir. Kurşun kalemi, daha çok öğrenciler ilkokul yıllarında kullanır. Kalem yazı yazmak için kullanılan bir araçtır. Kalemin bıraktığı izler kolayca silinebilir ve kalem, kâğıtta yumuşak bir iz bırakır. Kurşun kalemin içerisinde 40 ayrı madde bulunmaktadır.

Kurşun Kalem Nasıl Yapılır?

  • Önce grafit toz haline getirilir.
  • Bu tozun içine su, bal mumu, kil ve kimyasal maddeler de katılıp, grafitin yoğunluğu arttırılır.
  • Macun haline gelen grafit ip halinde ince uzun şeritler halinde kesilir.
  • Şeritler kuruduğunda, bazı ağaçlardan elde edilmiş suntalar, şeritlerin boyunda kesilir. Ve suntaların etrafı düzleştirilir.
  • Suntalara oyuklar açılır ve yapıştırıcı bir madde olan zamk sürülür.
  • Grafit şeritleri, suntaların içine makineler aracılığıyla yerleştirilir. Etrafına da içine grafit şeritleri yerleştirilmiş diğer suntalar konur. Mengene ile suntalar birbirine bağlanır ve zamkın kuruması beklenir.
  • Zamk kuruduğunda suntalar, kullandığımız kalem boyutuna getirilir.
  • Kaleme yuvarlak şekil verilir ve kalemler boyanır.
  • Kalemlere son olarak marka ibaresi basılır ve kalem yapım aşaması sonlanır.


Fosforlu Kalem

     Fosforlu Kalem Nedir? İsminden de anlaşıldığı gibi fosforlu kalem, yazılan yazıların belli bölümlerine canlılık, parlaklık, vermek için kullanılır. Fosforlu kalemlerin birçok rengi bulunmaktadır. Fosforlu kalem bir metinde kullanıldığı zaman direkt dikkat çekmek için kullanılmaktadır. Diğer bir isim olarak vurgulayıcı anlamını taşımaktadır. Sıklıkla kitapta önemli bölümleri çizmek ve belirtmek amacıyla kullanılan bu kalem kişilerin ihtiyaç duyduğu ürünlerden birisidir. Özellikle iş ve eğitim hayatında sıklıkla tercih edilir. Yapılan bir araştırmaya göre, önemli bölgeler çizildiği zaman akılda kalıcılığı sağlamaktadır. Bunun da okul hayatında başarıyı arttırdığı gözlemlenmiştir.

     Fosforlu kalemlerin ucu keçe şeklindedir. Uçları yumuşak bir yapıya sahiptir. Bu kalemlerin uçları açık bırakılmadığı sürece uzun süreçli kullanıma sahip olabilirler. Bu konuda dikkat edildiği sürece bir sorun yaşanmaz. Fosforlu kalem, aynı zamanda keçeli kalem olarak da geçebilmektedir. Ama asıl adı fosforlu kalemdir. Çünkü; bu kalemler, parlak ve ışıldayan yapıya sahiptirler. Fosforlu kalemler birçok rengi bulunmaktadır:

Sarı, turuncu, mavi, yeşil ve pembe en çok tercih edilen renkler arasındadır.


Kalemtıraş ve Silgi

     Kalemtıraş, Kurşun kalemlerin ucunu açmak için kullanılan, kalemin içine sokulup çevrildiği bir deliği ve bu deliğin hemen üzerinde yatay bir şekilde konumlandırılmış bıçağı olan türlü biçimlerde gereç. Eskiden kalemtıraş lüks olduğu için kalemler çakı, bıçak veya jilet ile açılırdı. Silgi, kurşun kalem ve daktilo yazılarını hatalı yerin üzerine sürterek hatayı ortadan kaldırır. Silgi kağuçuktan üretilmiş olup bir çok boyut ve renklerde bulunabilir.


Zımba ve Teli

     Önemli belge ve yazışmaları bir arada tutmak ve kaybolmalarını engellemek amacıyla kullanılan çok işlevsel bir araçtır. Zımbalama işlemi için oldukça ince olan ve geniş bir “U” harfi şeklini andıran teller kullanılır. Bakır ve gümüş gibi farklı seçenekleri olan bu tellere de zımba teli adı verilir.

Bunun gibi birçok araç gereci Ofisegetirelim.com'dan avantajlı fiyatlar ile satın alabilir ve 1 iş günü içerisinde teslim alabilirsiniz.

Blog Son Eklenenler
Nescafe Forte ve Grande Filtre Kahve
Nescafe Forte ve Grande Filtre Kahve

Ofisegetirelim

NESCAFÉ'den İki Yeni Filtre Kahve: Grande ve Forte

Devamını Oku
05.12.2023
Bingo Sıvı Deterjan Çeşitleri: Renkli, Siyah ve Hassas Çamaşırlar için En İyi Seçenekler
Bingo Sıvı Deterjan Çeşitleri: Renkli, Siyah ve Hassas Çamaşırlar için En İyi Seçenekler

Ofisegetirelim

Bingo, Türkiye'nin en popüler çamaşır deterjan markalarından biridir. Markanın sıvı deterjan çeşitleri, farklı ihtiyaçlara ve bütçelere hitap etmektedir. Bu yazıda, Bingo sıvı deterjan çeşitlerinden capcanlı koruma, simsiyah koruma ve onaran koruma çeşitleri hakkında bilgi vereceğiz.

Devamını Oku
23.11.2023
Bitki Çayları: Faydaları, Zararları ve Nasıl Hazırlanır?
Bitki Çayları: Faydaları, Zararları ve Nasıl Hazırlanır?

Ofisegetirelim

Bitki çayları, yüzyıllardır insan sağlığı için kullanılan doğal ürünlerdir. Bitkilerin yaprakları, çiçekleri, meyveleri, kökleri veya kabukları kullanılarak hazırlanan çaylar, çeşitli sağlık sorunlarına iyi gelebilir. Bu makalede, bitki çaylarının faydaları, zararları ve hazırlanışı hakkında bilgi verilecektir.

Devamını Oku
23.11.2023
Kapsül Kahve Nedir? Nasıl Yapılır? Kapsül Kahve Nereden Alınır?
Kapsül Kahve Nedir? Nasıl Yapılır? Kapsül Kahve Nereden Alınır?

Ofisegetirelim

Evinizde ve ofisinizde tüketilmesi en çok artan sıcak içeceklerden olan kapsül kahveler kapsül içerisinde en güzel tad olarak hazırlanan karışımı sayesinde her yaptığınızda aynı eşsiz kahve lezzetini yaşamanızı sağlar. Özellikle ülkemizde de kullanımı her geçen gün artan kahve çeşitlerinden biri olan kapsül kahveler ofiste veya evde kahve tüketimine farklı bir boyut kazandırmaktadır. Kapsül kahve makinesi sayesinde tek içimlik filtre kahve, espresso, latte, au lait, cappucino, macchiato veya diğer kahve çeşitlerini kolayca tüketime hazır hale getiren kapsül kahveler ofisegetirelim.com'da en çok satılan ürünler arasındadır. Ofisegetirelim blog bugünkü yazımızda sizlere kapsül kahvelerin nasıl hazırlandığı, kapsül kahvelerle ilgili deneyimlerimiz paylaşacağız. Kapsül kahveyle henüz tanışmadıysanız, bu ürünleri bir an önce deneyimlemenizi tavsiye ederiz. Eğer kapsül kahve nedir, kapsül kahvenin avantajları nelerdir, kapsül kahve nasıl yapılır diye merak ediyorsanız, ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Devamını Oku
23.05.2023
Anında Demleme Çay Keyfi Her An Her Yerde!
Anında Demleme Çay Keyfi Her An Her Yerde!

Ofisegetirelim

Lipton Tek Dem Keyifle içeceğin yeni demlenmiş bir bardak çay keyfi için beklemene gerek yok. Kıpkırmızı rengi ve buram buram kokusuyla Lipton Tek Dem anında hazır. Özenle seçilip incecik kesilmiş çay yaprakları, her yere götürebileceğin mini paketinde seninle.

Devamını Oku
22.05.2023
Sağlıklı Süt Tüketimi Nasıl Olmalı?
Sağlıklı Süt Tüketimi Nasıl Olmalı?

Ofisegetirelim

Düzenli kullanımda sağlığımıza büyük ölçüde katkı sağlayabilecek sütler hakkında detaylı bilgi için blogumuzu okuyabilirsiniz.

Devamını Oku
29.07.2022
Ofis Çekmecesinde Bulunması Gereken Gereçler
Ofis Çekmecesinde Bulunması Gereken Gereçler

Ofisegetirelim

Bir Ofis çekmecesinde bulunması gereken kırtasiye malzemelerinin neler olduğunu merak mı ediyorsunuz? O zaman blogumuzu okumanızı tavsiye ederiz.

Devamını Oku
29.07.2022
Kaşe Nedir?
Kaşe Nedir?

Ofisegetirelim

Şirketinize ait bir kaşe mi arıyorsunuz? O zaman bu blog tam size göre!

Devamını Oku
29.07.2022
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.